Новини

Навчальний курс щодо візуальної ідентифікації вибухонебезпечних предметів

Навчальний курс щодо візуальної ідентифікації вибухонебезпечних предметів

Вісім років збройного конфлікту і понад 4 місяці повномасштабної війни перетворили Україну на одну з найбільш замінованих країн світу. За оцінкою фахівців, приблизно 250 квадратних кілометрів української землі уражено нерозірваними мінами, гранатами, бомбами, снарядами, ракетами. Ворог продовжує підло зазіхати на наші життя.

Благодійний фонд Банку Львів у межах своєї ключової програми «Вільна земля» активно долучився до розв’язання болючої проблеми. На базі ДСНС України стартував перший навчальний курс щодо візуальної ідентифікації вибухонебезпечних предметів. Викладачами є досвідчені сапери.

Проєкт реалізується в рамках програми «Вільна земля» Благодійного фонду Банку Львів та програми «Спільнодія», що впроваджується МБО «Фонд Східна Європа» у партнерстві з Українським незалежним центром політичних досліджень і ГО «Разом проти корупції» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Серед курсантів — поліцейські, пожежники, аграрії, лісники, волонтери. У переважній більшості вони є представниками віддалених сільськогосподарських громад деокупованої Київщини. Ідентифікація вибухонебезпечних предметів на місці та вживання необхідних заходів безпеки — це, по-перше, збереження людських життів, а по-друге, посильна допомога нашим героїчним саперам, що цілодобово несуть вахту.

Прямо зараз кваліфікацію ідентифікатора вибухонебезпечних предметів у тренувальному таборі ДСНС разом з іншими добровольцями отримують представники Благодійного фонду Банку Львів Андрій Мельник та Анна-Марія Романчук. Попереду в фонду багато невідкладних завдань, від вирішення яких безпосередньо залежать темпи звільнення української землі від жахливих наслідків цієї безжальної війни.

Related Posts